Dlaczego warto zainwestować w mieszkanie w Łodzi?

Łódź to miasto, które nieustannie się zmienia. Jeszcze kilka lat temu było postrzegane jako niszczejące, z którego nie pozostaje nic innego, jak tylko uciec. Ogrom inwestycji, renowacji budynków post włókienniczych, wprowadzenie Łódzkiego Okręgu Przemysłowego – to wszystko sprawiło, że Łódź odżyła. Dziś to 3., co do wielkości i zaludnienia miasto w Polsce. Wobec tego… dlaczego warto zainwestować w mieszkanie w Łodzi?

 

Dobre położenie – to się liczy

Jednym z powodów, który bez wątpienia przemawia za tym, by kupić mieszkanie w Łodzi jest położenie miasta. Samo serce Polski, bliskość autostrad na Warszawę, do Gdańska, Katowic czy Poznania, świeżo wyremontowane dworce, kolej miejska… czego chcieć więcej?

Doskonała komunikacja zarówno z, jak i do Łodzi sprawia, że coraz więcej osób decyduje się nie tylko na pozostanie w mieście, ale również przenosiny. Nie mamy co ukrywać – koszt życia w Łodzi jest dużo mniejszy niż w Warszawie. Także mieszkania kosztują znacznie mniej, a często są dużo lepszej klasy, nowe, prosto od dewelopera. Raptem godzina i 10 minut – tyle dzieli mieszkańców Łodzi od stolicy, o ile pojadą pociągiem. To jeden z głównych powodów, dla których warto kupić mieszkanie w Łodzi – wszędzie blisko, wszędzie dobrze i dużo taniej.

Rozwinięte budownictwo

Dlaczego warto kupić mieszkanie w Łodzi?

Łódź się rozwija – i to bardzo prężnie, co widać na przestrzeni ostatnich 15 lat. To tutaj powstają nowe osiedla, a deweloperzy oddają coraz więcej inwestycji. Oczywiście można w Łodzi zainwestować w mieszkanie w bloku z wielkiej płyty, pamiętające jeszcze czasy PRL-u. Coraz częściej rewitalizowane są stare fabryki, w których deweloperzy tworzą mieszkania-lofty. Ale, co najlepsze – pojawiają się też piękne apartamentowce, często w samym sercu Łodzi. I to takie, które są funkcjonalne, spokojne i pełne nowoczesnych rozwiązań. I zdecydowanie w taką architekturę warto inwestować.

Klimat miasta

Łódź to miasto, w którym panuje specyficzny klimat. Jest tu zupełnie inaczej niż w stolicy czy nad morzem. Oczywiście, jak każde miasto, tak ma i swoje minusy. Jednak to, co jest ciekawe nie jest położone blisko siebie! Wręcz przeciwnie – prawdziwe poznanie Łodzi zajmuje nieco czasu. Fabryki rozstrzelone są po całym mieście, w Łodzi króluje tzw. czerwona cegła fabrykancka, na którą można natknąć się na każdym kroku.

Łódź - mieszkanie do zakupu

Słynna filmówka – HollyŁódź, Manufaktura, Piotrkowska, wiele koncertów w Wytwórni, EC1, zrewitalizowane Monopolis – można wymieniać więcej i więcej. To w Łodzi odbywają się liczne festiwale i wydarzenia artystyczne, więc ciężko tutaj o nudę! Dodatkowo miasto zmienia się, warto być na bieżąco z jego kulturalnym życiem. Miejsce, które zawsze tętni życiem, a już zwłaszcza wieczorami to Piotrkowska.

Rewitalizacje i zielone parki w centrum miasta

Kolejną zaletą mieszkania w Łodzi jest fakt, że dookoła niego, ale tez i w samym centrum znaleźć można wiele parków, lasów i skwerów. Tu jest po prostu zielono! Dodatkowo wybierając apartament w Łodzi od cenionego dewelopera VRD Development możesz liczyć na mieszkania w otoczeniu zieleni, z dala od ruchliwych ulic, a jednocześnie blisko siatki komunikacyjnej. Inne zalety mieszkania w Łodzi? Chociażby nasza inwestycja na ul. Grażyny, z której bardzo blisko na tzw. łódzki Młynek, czyli park miejski, Stawy Stefańskiego czy Stawy Jana – a to wszystko w samym sercu miasta.

Łódzki Okręg Przemysłowy

W Łodzi nie jest trudno o pracę – i to jej ogromny plus! Dlatego coraz więcej osób decyduje się na mieszkanie w Łodzi, z uwagi na kwestie biznesowe. Łódzki Okręg Przemysłowy, strefy ekonomiczne, powstające coraz liczniej biurowce i zakłady produkcyjne – to powoduje rozwój miasta. Z każdym roku więcej firm usługowych oraz międzynarodowych przedsiębiorstw decyduje się na przenoszenie swoich siedzib właśnie do Łodzi. Olbrzymie zainteresowanie pracą tutaj sprawia, że inwestycja w mieszkanie w Łodzi jest w 100% opłacalna.

Podziel się tym wpisem